دوربین‌های مدار بسته HD, full HD و فوق حرفه ایی (Ip)

دوربین مدار بسته

دوربیـن مدار بسته اچ دی (HD) چیست؟

HD مخفف عبارت High Definition که به سیستم مداربسته ای گفته می شود که دارای کیفیت تصویر بسیار بالایی است. سیستم مداربسته HD در مقابل سیستم مداربسته استاندارد یا SD دارای تفاوت کیفیت زیادی است.

استاندارد HD یا رزولوشن بالا محدود به کیفیت خاصی نمی شوند و دارای انواع متفاوتی می باشد که از متداول ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • ۷۲۰p: رزولوشنی تا ۱۲۸۰×۷۲۰ پیکسل ایجاد می کنند. ( حدود ۱ مگاپیکسل ) – HD
  • ۱۰۸۰P: رزولوشنی تا ۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسل ایجاد می کنند. (۲  مگاپیکسل ) – Full HD
  • ۱۴۴۰p: رزولوشنی تا ۲۵۶۰×۱۴۴۰ پیکسل ایجاد می کنند. ( ۳٫۶ مگاپیکسل ) – QHD
  • ۲۱۶۰P : رزولوشنی تا ۲۱۶۰*۳۸۴۰ پیکسل ایجاد می کنند. ( ۸٫۳ مگاپیکسل ) – UHD
  • و …

دوربیـن مداربسته HD به دوربینی گفته می شود که کیفیت تصویر آن ۱ مگاپیکسل می باشد و به کیفیت ۲ مگاپیکسل و بالاتر معمولا فول اچ دی گفته می شود.

دوربین های مداربسته HD هم در سیستم مداربسته آنالوگ و هم سیستم مداربسته تحت شبکه وجود دارند اما معمولا این اصطلاح در دوربین های مداربسته تحت شبکه کاربرد دارد.

این دوربین ها رزولوشن تصویر بالایی را در اختیار شما قرار می دهند. در سیستم آنالوگ تکنولوژی های AHD و HD-SDI نهایتا تا رزولوشن ۲ مگاپیکسل را می توانند در اختیار شما قرار دهند ولی دوربین های مداربسته تحت شبکه HD از نظر تئوری محدودیتی در رزولوشن تصویر ندارند اما معمولا این دوربین ها تا ۱۲ مگاپیکسل تولید می شوند و دوربین های مداربسته IP تا کیفیت ۵ مگاپیکسل در بازار به راحتی قابل تهیه می باشند.

البته دوربین مداربسته تحت شبکه با کیفیت کمتر از HD هم وجود دارد که این دوربین ها دارای رزولوشن VGA یا ۶۴۰×۴۸۰ پیکسل هستند که امروزه دیگر استفاده نمی شوند و این دوربین ها با رزولوشن ۱ مگاپیکسل به بالا استفاده می شوند.

در تصویر زیر می توانید مقایسه رزولوشن تصویر را در دوربین مداربسته مشاهده کنید :

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته

شماره های تماس گروه گارد (محافظت کاران) :

  • ۰۲۱-۷۷۴۴۷۰۷۴
  • ۰۹۱۲۷۹۷۷۴۴۲

ایمیل:

کلمات کلیدی سئو :دوربین های مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مدار بسته,انتقال تصویر دوربین های مداربسته,انواع دوربین مدار بسته,بهترین دوربین های مدار بسته,تجهیزات دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته بی سیم,دوربین مدار بسته هایک ویژن,دوربین مداربسته خودرو,دوربین های مداربسته مخفی,راهنمای خرید دوربین مداربسته,قیمت دوربین مدار بسته

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *